Genel Bilgiler

Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikayesi başlıklı proje TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun görülmüş bir doğa eğitimi projesidir. Projenin hedef kitlesi Aydın ili nitelikli okullar kapsamında yer alan 10. ve 11. sınıf öğrencileridir. Bu bilgiler “Kimler Başvurabilir?” sekmesinde daha detaylı verilmiştir.

Proje 5 günlük programdan oluşmaktadır. Eğitim programı 2 ayrı grup şeklinde yapılacaktır. Eğitim programı Kuşadası’nda başlayacak ve burada son bulacaktır. Katılımcılar eğitim başlangıç noktasına kendi imkanlarıyla geleceklerdir. Proje kapsamındaki ulaşım, konaklama, yeme-içme ve diğer masraflar proje tarafından karşılanacaktır.

Proje süresince proje ekibi, proje rehberleri ve sağlık görevlileri katılımcılara sürekli eşlik edecektir. Katılımcıların güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim almaları eğitimin başarıya ulaşmasındaki önemli kriterlerdendir.

Projeye başvuru Online olarak yapılacaktır. Eğitime seçilen adaylardan eğitim öncesi belirli belgeler doldurmaları ve belirli sağlık testleri yapmaları istenecektir. Bu bilgiler “Online Başvuru” sayfasında verilmiştir.

Konaklama

Konaklama Kuşadası Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecektir. Kurum Kuşadası Merkez’de yer almaktadır.

Eğitim Ortamları

Dilek Yarımadası ve Menderes Deltası Milli Parkı

Dilek Yarımadası-Menderes Deltası Milli Parkı bitki zenginliği ile ön planda olup, 800’den fazla bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan 20’den fazlası endemik taksonlar olup bazıları sadece milli parktan bilinmektedir.

Dilek Yarımadası ve Menderes Deltası Milli Parkı Ziyaretçi Tanıtım Merkezi

Ziyaretçi Tanıtım Merkezi Milli Parkta yaşayan bitki ve hayvan türlerinin sergilendiği ve tanıtıldığı, Milli Park ile ilgili eğitimlerin verildiği bir merkezdir.

Eski Doğanbey Köyü

Kuşadası / Yaylaköy

Tüllüşahların yayılış gösterdiği alanlanlar biri olan Yaylaköy ziyaret edilecek ve bitkiler incelenecektir.